B32520C6123J189
Mfr.Part #
B32520C6123J189
Description
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
PC Pins
Capacitance :
12nF
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
200V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
PET
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated DC :
400V
Dielectric :
PET
Tolerance :
5%
Package / Case :
Radial
Datasheets
B32520C6123J189
EPCOS (TDK) B32520C6123J189
12nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole