B32520C334K289
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32520C334K289
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Termination :
PC Pins
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
500 µm
Width :
2.4892mm
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Dielectric :
PET
Voltage - Rated DC :
63V
Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated AC :
40V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
7.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
330nF
Mount :
Through Hole
Series :
B32520
Min Operating Temperature :
-55°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 40
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
7.0104mm
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
10.0076mm
Depth :
2.5mm
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Operating Temperature :
125°C