B32021A3222K289
Mfr.Part #
B32021A3222K289
Description
CAP FILM 2200PF 10% 300VAC RAD
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
110°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Terminations :
2
Termination :
PC Pins
Mounting Type :
Through Hole
Length :
13mm
Dielectric Material :
Polypropylene
Capacitance :
2.2nF
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
Tolerance :
10%
Voltage Rating - AC :
300V
HTS Code :
Dielectric :
PP
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Voltage Rating - DC :
Depth :
4mm
Mount :
Through Hole
Size Code :
Applications :
EMI, RFI Suppression
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Lead Diameter :
600 µm
Series :
B32021
Wire
Height - Seated (Max) :
0.354 (9.00mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
9mm
Lead Pitch :
10mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
300V