B32021A3102K189
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32021A3102K189
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
CAP FILM 1000PF 10% 300VAC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
HTS Code :
Terminal Pitch :
10mm
Number of Terminations :
2
Width :
4mm
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Length :
13mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Polypropylene
Rated (AC) Voltage (URac) :
300V
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height :
9mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Positive Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V