B32021A3152M189
Mfr.Part #
B32021A3152M189
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 1500PF 20% 300VAC RAD
Film Capacitors
Width :
4mm
Max Operating Temperature :
110°C
Size Code :
Min Operating Temperature :
-40°C
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Lead Pitch :
10mm
EAR99
Package / Case :
Radial
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
Dielectric Material :
PP
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Rated (AC) Voltage (URac) :
300V
Contact Plating :
Tin
Height :
9mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
1.5nF
Length :
13mm
Tolerance :
20%
Wire
Packing Method :
TR
Datasheets
B32021A3152M189
EPCOS (TDK) B32021A3152M189
1.5nF Film Capacitor 20% Radial PP Through Hole
B32021A3152M189 Overview
In order for systems to function, a rated (DC) voltage (URdc) of 1500V is required internally.Powering systems requires an internal rated (AC) voltage (URac) of 300V.
B32021A3152M189 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1500V
an internal rated (AC) voltage (URac) of 300V