AQB2A2-ZT10/18VDC
Mfr.Part #
AQB2A2-ZT10/18VDC
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Solid State Relays
Packaging :
Bulk
Output Type :
AC, Zero Cross
Voltage - Input :
10V~18VDC
Termination Style :
PC Pin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Load Current :
2A
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
4-SIP
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Supplier Device Package :
Throw Configuration :
SPST
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Load :
75V~250V