AQB2A2-T18/30VDC
Mfr.Part #
AQB2A2-T18/30VDC
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Output Type :
AC
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
4-SIP
Published :
Voltage - Input :
18V~30VDC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Voltage - Load :
75V~250V
Throw Configuration :
SPST
Load Current :
2A