AQB2A2-T10/18VDC
Mfr.Part #
AQB2A2-T10/18VDC
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Voltage - Load :
75V~250V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Output Type :
AC
Through Hole
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Input :
10V~18VDC
Load Current :
2A