APARC2505-S2450
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APARC2505-S2450
Manufacturer
Abracon
Description
RF ANT 2.4GHZ CER PATCH IPEX
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
RF Antennas
Return Loss :
Antenna Type :
Ceramic Patch
Mounting Type :
Surface Mount
Antenna Mounting :
I-Pex Connector
Features :
Cable - 150mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
VSWR :
2.5
Series :
APAR
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz
Gain :
0.5dBi
Height (Max) :
0.217 5.50mm
RF Family/Standard :
Bluetooth, General ISM, WiFi
Input Impedance :
50Ohm
Frequency Range :
2.45GHz
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Number of Bands :
1
Package :
Box
Ingress Protection :
Feature :
Cable - 150mm
Termination :
IPEX
Input Power :
Product Status :
Active
Applications :
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Datasheets
APARC2505-S2450
1 Bands Ceramic Patch UHF 2GHz~3GHz Surface Mount IPEX 2.45GHz 0.5dBi 0.217 5.50mm Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™