ALD210800SCL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ALD210800SCL
Manufacturer
Advanced Linear Devices, Inc.
Package / Case
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
MOSFET 4N-CH 10.6V 0.08A 16SOIC
Stock
48
In Stock :
48
Manufacturer :
Advanced Linear Devices, Inc.
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
FET Feature :
Logic Level Gate
Continuous Drain Current (ID) :
80mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
25Ohm
Power - Max :
500mW
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
80mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rds On Max :
25 Ω
Min Operating Temperature :
0°C
Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
16-SOIC
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
15pF @ 5V
Drain to Source Breakdown Voltage :
10V
Vgs(th) (Max) @ Id :
20mV @ 10μA
Number of Pins :
16
Max Operating Temperature :
70°C
Operating Temperature :
0°C~70°C TJ
Drain to Source Resistance :
25Ohm
Drain to Source Voltage (Vdss) :
10.6V
Package / Case :
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
FET Type :
4 N-Channel, Matched Pair
Published :
2014
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
500mW
Turn-Off Delay Time :
10 ns
Input Capacitance :
15pF
Packaging :
Tube
Series :
EPAD®, Zero Threshold™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ALD210800SCL
Introducing Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays Advanced Linear Devices, Inc. ALD210800SCL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:16, Operating Temperature:0°C~70°C TJ, Package / Case:16-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, ALD210800SCL pinout, ALD210800SCL datasheet PDF, ALD210800SCL amp .Beyond Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays Advanced Linear Devices, Inc. ALD210800SCL ,we also offer SSM6N57NU,LF, DMN2004DMK-7, AO4629, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Advanced Linear Devices, Inc. ALD210800SCL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    MOSFET 4N-CH 10.6V 14SOIC
    MOSFET 2N-CH 10.6V 8SOIC
    MOSFET 2P-CH 10.6V 8SOIC
    MOSFET 2N-CH 10.6V 8SOIC
    MOSFET 2N-CH 10.6V 8DIP
Catalog related products
  • EPC
    GANFET 2NCH 120V 3.4A DIE
  • EPC
    GAN TRANS SYMMETRICAL HALF BRIDG
  • ROHM Semiconductor
    MOSFET 2N-CH 1200V 300A
  • Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
    MOSFET 2 N-CHANNEL 20V 250MA US6
  • Diodes Incorporated
    MOSFET N/P-CH 20V SOT26