AHA1012331M025R
Mfr.Part #
AHA1012331M025R
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
16mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency :
290 mA @ 100 Hz
Capacitance :
330 µF
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25 V
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
2.9 A @ 100 kHz
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Datasheets
AHA1012331M025R
KYOCERA AVX AHA1012331M025R
330 μF ±20% Radial, Can - SMD 16mOhm AHA Surface Mount Hybrid General Purpose