AF0805JR-074K3L
Mfr.Part #
AF0805JR-074K3L
Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
4.3kOhm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
AF0805JR-074K3L
YAGEO AF0805JR-074K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 4.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C