AF0805JR-0722RL
Mfr.Part #
AF0805JR-0722RL
Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
22Ohm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
AF0805JR-0722RL
YAGEO AF0805JR-0722RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 22Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C