AF0805JR-071K2L
Mfr.Part #
AF0805JR-071K2L
Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
609.6μm
Series :
AF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.2kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
AF0805JR-071K2L
YAGEO AF0805JR-071K2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C