AF0805FR-07442RL
Mfr.Part #
AF0805FR-07442RL
Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Resistance :
442Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm