AF0805FR-07301KL
Mfr.Part #
AF0805FR-07301KL
Description
RES SMD 301K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
301kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
AF0805FR-07301KL
YAGEO AF0805FR-07301KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 301kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C