AF0805FR-072K49L
Mfr.Part #
AF0805FR-072K49L
Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
2.49kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Datasheets
AF0805FR-072K49L
YAGEO AF0805FR-072K49L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 2.49kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C