AF0805FR-071M33L
Mfr.Part #
AF0805FR-071M33L
Description
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
2
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
yes
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.33MOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AF0805FR-071M33L
YAGEO AF0805FR-071M33L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.33MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C