AF0805FR-071M15L
Mfr.Part #
AF0805FR-071M15L
Description
RES SMD 1.15M OHM 1% 1/8W 0805
Published :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.15mOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
AF
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
AF0805FR-071M15L
YAGEO AF0805FR-071M15L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.15MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C