AF0805FR-071M05L
Mfr.Part #
AF0805FR-071M05L
Description
RES SMD 1.05M OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.05MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
AF0805FR-071M05L
YAGEO AF0805FR-071M05L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.05MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C