AF0805FR-071K8L
Mfr.Part #
AF0805FR-071K8L
Description
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.8kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
AF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
yes
Datasheets
AF0805FR-071K8L
YAGEO AF0805FR-071K8L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.8kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C