AF0805FR-07150KL
Mfr.Part #
AF0805FR-07150KL
Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
150kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Datasheets
AF0805FR-07150KL
YAGEO AF0805FR-07150KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 150kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C