ACF451832-682-TD01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACF451832-682-TD01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) SMD
Stock
25
In Stock :
25
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Resistance - Channel (Ω) :
0.15
Test Frequency :
35MHz
Termination :
Flat
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
29 Weeks
Height :
0.079 2.00mm
Length :
4.5mm
Max DC Current :
300mA
Packing Method :
Tape and Reel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
No SVHC
Attenuation Value :
25dB @ 20MHz ~ 85MHz
Attenuation@Freq-Max :
25 dB
Series :
ACF
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Current Rating :
300mA
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Insulation Resistance :
1GOhm
Number of Functions :
1
ESD Protection :
No
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
150mOhm
Number of Channels :
1
Type :
Low Pass
Capacitance :
6800µF
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Circuit Type :
Filter
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
4532
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Max Current Rating :
300mA
Frequency :
85MHz
Filter Order :
3rd
Package / Case :
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Published :
2001
Depth :
1.8mm