ACF321825-221-TD01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACF321825-221-TD01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
20V
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Max DC Current :
300mA
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Shielding :
Unshielded
JESD-609 Code :
e2
Filter Order :
3rd
Circuit Type :
Filter
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.8mm
Insulation Resistance :
1GOhm
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Termination :
Flat
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Factory Lead Time :
30 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Packing Method :
Tape and Reel
Resistance - Channel (Ω) :
0.15
Attenuation Value :
25dB @ 170MHz ~ 250MHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
ECCN Code :
EAR99
Frequency :
250MHz
Max Current Rating :
300mA
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Number of Channels :
1
Capacitance :
220μF
Current Rating :
300mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ACF
Case Code (Metric) :
Height :
0.079 2.00mm
Attenuation@Freq-Max :
25 dB
Type :
Low Pass
ESD Protection :
No
Published :
Resistance :
150mOhm