AC01000008209JACCS
Mfr.Part #
AC01000008209JACCS
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
82Ohms
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
AC01
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
10.9982mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Vishay AC01000008209JACCS
82Ohms, 1W, Wirewound,