AC01000001501JA100
Mfr.Part #
AC01000001501JA100
Description
RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
100/ +180ppm/°C
Lead Diameter :
800 µm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~275°C
Max Operating Temperature :
275°C
Number of Pins :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
11mm
Package / Case :
Series :
AC
Published :
Diameter :
4.3mm
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
39V
Resistance :
1.5kOhms
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
39V
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay AC01000001501JA100
1.5kOhms, 1W, Wirewound,