A767KN186M1HLAE050
Mfr.Part #
A767KN186M1HLAE050
Description
CAP ALUM POLY 18UF 20% 50V SMD
Stock
500
In Stock :
500
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
50 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
8mm
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Life (Hours) :
2000 hours
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Capacitance :
18µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
2016
Height :
9.7mm
Pbfree Code :
yes
Series :
A767
Ripple Current @ High Frequency :
1.3A @ 100kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
65mA @ 120Hz
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Type :
Polymer
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET A767KN186M1HLAE050
18μF ±20% Radial, Can - SMD 0.394 10.00mm Tape & Reel (TR) 50mOhm A767 Surface Mount Polymer General Purpose