A750KS687M1AAAE014
Mfr.Part #
A750KS687M1AAAE014
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 10V T/H
Stock
333
In Stock :
333
Polymer
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
205mA @ 120Hz
Published :
2016
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
50 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Series :
A750
Height :
12mm
Voltage - Rated DC :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
8mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
680μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Pbfree Code :
yes
Ripple Current @ High Frequency :
4.1A @ 100kHz
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Life (Hours) :
2000 hours
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
KEMET A750KS687M1AAAE014
680μF ±20% Radial, Can 0.512 13.00mm Bulk 14mOhm A750 Through Hole Polymer General Purpose