71T75802S150PFG8
Mfr.Part #
71T75802S150PFG8
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Package / Case :
100-LQFP
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Interface :
Parallel
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Clock Frequency :
150MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
IDT71T75
Access Time :
3.8ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Format :
SRAM
Memory Type :
Volatile
Memory Size :
18Mb 1M x 18
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA