71T75602S100BGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71T75602S100BGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
119-BGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Clock Frequency :
100MHz
Base Part Number :
IDT71T75
Supplier Device Package :
119-PBGA (14x22)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Memory Interface :
Parallel
Packaging :
Tray
Package / Case :
119-BGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA