71T75802S100PFG
Mfr.Part #
71T75802S100PFG
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Description
1M X 18, SYNCHRONOUS ZBT SRAM
Stock
882
In Stock :
882
Manufacturer :
Parallel
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Base Product Number :
71T75802
Package :
Bulk
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Format :
SRAM
Write Cycle Time - Word, Page :
Memory Size :
18Mbit
Memory Organization :
1M x 18
Voltage - Supply :
2.375V ~ 2.625V
Access Time :
5 ns
Clock Frequency :
100 MHz