71T75602S150BG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71T75602S150BG
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
119-BGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Memory Interface :
Parallel
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Format :
SRAM
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Memory Type :
Volatile
Clock Frequency :
150MHz
Base Part Number :
IDT71T75
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Operating Temperature :
0°C~70°C TA