71T75602S133PFGI8
Mfr.Part #
71T75602S133PFGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Memory Interface :
Parallel
Base Part Number :
IDT71T75
Clock Frequency :
133MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Access Time :
4.2ns
Memory Format :
SRAM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V