6R3S43X107MV4E
Mfr.Part #
6R3S43X107MV4E
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.140 3.55mm
Capacitance :
100μF
RoHS Status :
RoHS Compliant
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
2.8mm
Thickness :
3.556mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Length :
4.45mm
Depth :
3.17mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Published :
Number of Pins :
2
Datasheets
6R3S43X107MV4E
Johanson Dielectrics, Inc. 6R3S43X107MV4E
TANCERAM® 100μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
6R3S43X107MV4E Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm.This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 6.3V allows it to function.
6R3S43X107MV4E Features
a size/dimension of 0.175Lx0.125W 4.45mmx3.17mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V