6R3S41X226MV4E
Mfr.Part #
6R3S41X226MV4E
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Stock
582
In Stock :
582
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Depth :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±20%
Case Code (Metric) :
3224
Published :
2009
Thickness :
2.794mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2.03mm
Length :
3.18mm
Size / Dimension :
0.125Lx0.095W 3.18mmx2.41mm
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Datasheets
6R3S41X226MV4E
Johanson Dielectrics, Inc. 6R3S41X226MV4E
TANCERAM® 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.125Lx0.095W 3.18mmx2.41mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
6R3S41X226MV4E Overview
A program's size/dimension is 0.125Lx0.095W 3.18mmx2.41mm for this device.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 6.3V, it is capable of operating.
6R3S41X226MV4E Features
a size/dimension of 0.125Lx0.095W 3.18mmx2.41mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V