500A18W331MV4E
Mfr.Part #
500A18W331MV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 330PF 50V X7R 1206
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Capacitors :
2
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
330pF
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
500A18W331MV4E
330pF ±20% X7R 0612 (1632 Metric) Ceramic