67SLH080080080PI00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
67SLH080080080PI00
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
METAL FILM OVER FOAM CONTACTS
Stock
211
In Stock :
211
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Shape :
Hourglass
Published :
2015
Factory Lead Time :
3 Weeks
Attachment Method :
Solder
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
SMD Grounding Metallized
Length :
0.315 8.00mm
Type :
Film Over Foam
Material :
Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.315 8.00mm
Width :
0.315 8.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
158°C
Thickness :
8.001mm
Laird - Performance Materials 67SLH080080080PI00
Film Over Foam 0.315 8.00mm 0.315 8.00mm 0.315 8.00mm SMD Grounding Metallized Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU) 8.001mm Hourglass -40°C~70°C
67SLH080080080PI00 Overview
67SLH080080080PI00 Features
Film Over Foam
Tape & Reel (TR) is used
SMD Grounding Metallized series
67SLH080080080PI00 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
67SLH080080080PI00 RFI and EMI Contacts applications.
  • LoT applications
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM