67SLG050060050PI00
Mfr.Part #
67SLG050060050PI00
Length :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Thickness :
5.9944mm
Height :
0.236 6.00mm
Max Operating Temperature :
158°C
Width :
0.197 5.00mm
Laird - Performance Materials 67SLG050060050PI00
Film Over Foam 0.197 5.00mm 0.197 5.00mm 0.236 6.00mm SMD Grounding Metallized Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU) 5.9944mm Rectangle -40°C~70°C
67SLG050060050PI00 Overview
67SLG050060050PI00 Features
SMD Grounding Metallized series
67SLG050060050PI00 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
67SLG050060050PI00 RFI and EMI Contacts applications.
  • Receive
  • Switch
  • LoT applications
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM