67SLG040035030PI00
Mfr.Part #
67SLG040035030PI00
METAL FILM OVER FOAM CONTACTS
Stock
31
In Stock :
31
Height :
0.138 3.50mm
Width :
0.157 4.00mm
Length :
0.118 3.00mm
Published :
2015
Thickness :
3.5052mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Max Operating Temperature :
158°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Film Over Foam 0.157 4.00mm 0.118 3.00mm 0.138 3.50mm SMD Grounding Metallized Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU) 3.5052mm Rectangle -40°C~70°C
67SLG040035030PI00 Overview
67SLG040035030PI00 Features
SMD Grounding Metallized series
67SLG040035030PI00 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
67SLG040035030PI00 RFI and EMI Contacts applications.
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM