67SLH060100050PI00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
67SLH060100050PI00
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
METAL FILM OVER FOAM CONTACTS
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
158°C
Thickness :
10.0076mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU)
Attachment Method :
Solder
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
SMD Grounding Metallized
Type :
Film Over Foam
Published :
Width :
0.236 6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Shape :
Hourglass
Length :
0.197 5.00mm
Laird - Performance Materials 67SLH060100050PI00
Film Over Foam 0.236 6.00mm 0.197 5.00mm 0.394 10.00mm SMD Grounding Metallized Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU) 10.0076mm Hourglass -40°C~70°C
67SLH060100050PI00 Overview
67SLH060100050PI00 Features
Film Over Foam
Tape & Reel (TR) is used
SMD Grounding Metallized series
67SLH060100050PI00 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
67SLH060100050PI00 RFI and EMI Contacts applications.
  • LoT applications
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM