550CF10M0000DG
Mfr.Part #
550CF10M0000DG
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Frequency :
10MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
Si550
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
98mA
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
4 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm