545DAA161M132BBG
Mfr.Part #
545DAA161M132BBG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
CML
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Rise Time-Max :
0.35ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
161.132MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
121mA
Frequency :
161.132MHz