517D476M010JA6AE3
Mfr.Part #
517D476M010JA6AE3
Description
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
150mA @ 10kHz
Lead Pitch :
2.0066mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
75mA
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
75mA @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
517D476M010JA6AE3
Vishay / Sprague 517D476M010JA6AE3
517D 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 75mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can