517D227M035CC8PE3
Mfr.Part #
517D227M035CC8PE3
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Ripple Current @ High Frequency :
487.5mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
220μF
Lead Pitch :
5.0038mm
Ripple Current :
325mA
Ripple Current @ Low Frequency :
325mA @ 120Hz
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Voltage - Rated :
35V
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
517D227M035CC8PE3
Vishay / Sprague 517D227M035CC8PE3
517D 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 325mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can