517D227M010AA6AE3
Mfr.Part #
517D227M010AA6AE3
Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
180mA @ 120Hz
Voltage - Rated :
10V
Published :
Capacitance :
220μF
Ripple Current :
180mA
Ripple Current @ High Frequency :
270mA @ 10kHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
105°C
Datasheets
517D227M010AA6AE3
Vishay / Sprague 517D227M010AA6AE3
517D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 180mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can