517D226M063AA6AE3
Mfr.Part #
517D226M063AA6AE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Ripple Current :
90mA
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
90mA @ 120Hz
Packaging :
Bulk
Ripple Current @ High Frequency :
180mA @ 10kHz
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Datasheets
517D226M063AA6AE3
Vishay / Sprague 517D226M063AA6AE3
517D 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 90mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can