516D226M100MM7BE3
Mfr.Part #
516D226M100MM7BE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V AXIAL
Size / Dimension :
0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.08
Length :
16mm
Ripple Current @ Low Frequency :
120mA @ 120Hz
Ripple Current :
120mA
Ripple Current @ High Frequency :
240mA @ 10kHz
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Packing Method :
TR
Leakage Current :
0.066mA
Axial, Can
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wire
Voltage - Rated :
100V
Diameter :
8mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
516D226M100MM7BE3
516D 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 120mA 0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can