516D105M450MM6AE3
Mfr.Part #
516D105M450MM6AE3
Description
CAP ALUM 1UF 20% 450V AXIAL
Leakage Current :
0.085mA
Packaging :
Bulk
Diameter :
8mm
Ripple Current :
14mA
Voltage - Rated :
450V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
14mA @ 120Hz
Published :
Tan Delta :
0.25
Polarization :
Polar
Termination :
Axial
Length :
16mm
Capacitance :
1μF
Tolerance :
±20%
e3
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
450V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Ripple Current @ High Frequency :
22.4mA @ 10kHz
Datasheets
516D105M450MM6AE3
516D 1μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 14mA 0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm -25°C~85°C Polar Axial, Can