516D226M063LL7BE3
Mfr.Part #
516D226M063LL7BE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 63V AXIAL
Tan Delta :
0.08
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Through Hole
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated :
63V
Ripple Current :
90mA
Ripple Current @ Low Frequency :
90mA @ 120Hz
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Life (Hours) :
2000 hours
Length :
12mm
Ripple Current @ High Frequency :
180mA @ 10kHz
Leakage Current :
0.04158mA
Diameter :
6.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
63V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
516D226M063LL7BE3
516D 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 90mA 0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can