516D226M050LL7BE3
Mfr.Part #
516D226M050LL7BE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
11.9888mm
Tolerance :
±20%
Published :
Diameter :
6.3mm
Termination :
Axial
Size / Dimension :
0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
85mA
Polarity :
Polar
Ripple Current @ High Frequency :
170mA @ 10kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
85mA @ 120Hz
Contact Plating :
Tin
Datasheets
516D226M050LL7BE3
516D 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 85mA 0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can